Ar prieku paziņojam, ka 25.-26.aprīlī norisināsies Ieslodzījuma vietu pārvaldes organizētas brīvprātīgo apmācības, kur 1.diena tiks aizvadīta attālināti, bet 2.diena tiekoties klātienē. Pieteikšanās apmācībām līdz 15.aprīlim!
Ir pierādīts, ka brīvprātīgais darbs veicina uzticēšanos, saliedē sabiedrību, mazina vientulības un izstumtības risku, kā arī būtiski mazina atkārtotu noziegumu izdarīšanu. Tāpat arī brīvprātīgais rāda sociāli atbildīgas uzvedības piemēru, popularizē veselīgu dzīvesveidu, humānas vērtības un personības attīstību.
Ieslodzījuma vietu pārvalde aicina kļūt par brīvprātīgo ieslodzījuma vietās, lai kopīgiem spēkiem padarītu mūsu sabiedrību drošāku.
Brīvprātīgajā darbā var iesaistīties dažādi– veicinot izglītības un darba prasmju attīstīšanu, realizējot lietderīgu brīvā laika pavadīšanu, organizējot sporta aktivitātes, atbalstot ieslodzītos atkarību pārvarēšanā, ģimenes saišu stiprināšanā un sociālo jautājumu risināšanā. Brīvprātīgais darbs ir ļoti dažāds, un tā izpausme ir paša brīvprātīgā iniciatīva un vēlēšanās piedāvāt savas zināšanas un pieredzi ieslodzītajiem – tās var būt lekcijas par dažādām tēmām, gan dažāda veida nodarbības piemēram, pērļošana, datorprasmes, teātris, mūzika, šahs, futbols un citas aktivitātes, kas ir paša brīvprātīgā aizraušanās.
Kādi ir ieguvumi brīvprātīgajam?
Iegūtas jaunas zināšanas, pieredze un prasmes, personīgā izaugsme un attīstība.
Ko piedāvā Ieslodzījumu vietu pārvalde?
- apmācības;
- veselības un dzīvības apdrošināšanu;
- apmaksātus ceļa izdevumus;
- ēdināšanas izmaksas vienreiz dienā brīvprātīgā darba veikšanas dienā;
- brīvprātīgo konferences apmeklējumu;
- rekomendācijas vēstuli, kas var noderēt tālākajā karjerā.
Kā kļūt par brīvprātīgo?
Lai kļūtu par brīvprātīgo, ir jābūt vēlmei un gatavībai sniegt atbalstu, jābūt pilngadīgam, ar augstu atbildības sajūtu, ar labām laika plānošanas spējām un jāprot valsts valoda.
Ja Tevi šis aicinājums uzrunā, tad aizpildi pieteikumu ievp.gov.lv mājaslapā, sadaļā “Brīvprātīgais darbs” (https://www.ievp.gov.lv/lv/brivpratigais-darbs) un ar Tevi sazināsies Ieslodzījuma vietu pārvaldes pārstāvis. Vēlāk Tu varēsi piedalīties apmācībās, parakstīt brīvprātīga darba līgumu un sniegt ieguldījumu ieslodzīto resocializācijā!
Kļūsti par atbalsta plecu kādam, kam tas ir ļoti nepieciešams!