Spēkā no: 01.03.2017.

Izdošanas datums: 18.01.2017

Šis akts aizvieto: Publisko tiesību līgumu un starpresoru vienošanos izstrādes un saskaņošanas kārtība

Nr. 1-2/5

Izdoti saskaņā ar

Valsts pārvaldes iekārtas likuma

72. panta pirmās daļas 2. punktu

 

I. Vispārīgie jautājumi

1. Iekšējie noteikumi nosaka kārtību, kādā:

1.1. Tieslietu ministrijā (turpmāk – ministrija) izstrādā un slēdz publisko tiesību līgumu un starpresoru vienošanos (turpmāk – līgums), kurā ministrija ir viens no līguma dalībniekiem, līgumu publisko un kontrolē līguma termiņa ievērošanu;

1.2. ministrija izvērtē līgumu, kurā tieslietu ministra (turpmāk – ministrs) padotībā esoša iestāde (turpmāk – iestāde) ir viens no līguma dalībniekiem, vai ar tā slēgšanu saistītu dokumentu;

1.3. iestāde nodrošina tās noslēgta līguma publiskošanu;

1.4. ministrija uzrauga un kontrolē ar ministrijas deleģēšanas vai līdzdarbības līgumu piešķirta valsts budžeta finansējuma izlietojumu.

 

2. Iekšējie noteikumi neattiecas uz:

2.1. administratīvo līgumu;

2.2. gadījumu, ja atbilstoši Publiskās un privātās partnerības likumam slēdz publiskās un privātās partnerības līgumu, ar kuru privātpersonai tiek deleģēts pārvaldes uzdevums.

 

3. Šajos iekšējos noteikumos paredzēta dokumenta, tostarp līguma, apritē piemēro ministrijas iekšējos normatīvos aktus tiesību aktu projektu aprites un lietvedības jomā, ciktāl šie iekšējie noteikumi nenosaka citādi.

 

4. Šajos iekšējos noteikumos minētu dokumentu iestāde sūta ministrijai uz ministrijas oficiālo elektroniskā pasta adresi tm.kanceleja@tm.gov.lv. Dokumentu apritei ministrijā izmanto Elektronisko dokumentu pārvaldības sistēmu.

 

5. Administratīvais departaments publicē šajos iekšējos noteikumos paredzēto informāciju ministrijas mājaslapas sadaļā “Aktualitātes” divu darbdienu laikā no tās saņemšanas.

 

6. Šajos iekšējos noteikumos noteiktu termiņu piemēro, ja ministrs, ministrijas vadības komiteja (turpmāk – vadības komiteja) vai valsts sekretārs nav noteicis citu termiņu.

 

II. Līguma slēgšanas ierosināšana ministrijā

7. Līguma slēgšanu var ierosināt:

7.1. ministrs;

7.2. valsts sekretārs;

7.3. valsts sekretāra vietnieks;

7.4. departamenta direktors.

 

8. Šo iekšējo noteikumu 7.1. apakšpunktā minētajā gadījumā ministrs uzdod valsts sekretāram noslēgt līgumu.

 

9. Šo iekšējo noteikumu 7. punktā minētā amatpersona vai tās norīkots nodarbinātais sagatavo vadības komitejai uzziņu par līguma projekta izstrādi. Uzziņā norāda:

9.1. līguma veidu;

9.2. institūciju vai privātpersonu, ar kuru nepieciešams slēgt līgumu (turpmāk – līguma dalībnieks);

9.3. līguma priekšmeta, tostarp tā objekta, aprakstu;

9.4. līguma slēgšanas nepieciešamības pamatojumu;

9.5. līguma izstrādes plānu;

9.6. termiņu, līdz kuram nepieciešams noslēgt līgumu;

9.7. līguma darbības nodrošināšanai nepieciešamos finanšu līdzekļus;

9.8. par līguma izstrādi un slēgšanas virzību atbildīgo amatpersonu vai darbinieku (turpmāk – atbildīgā amatpersona);

9.9. vai nepieciešams līguma slēgšanai izveidot komisiju un komisijas sastāvu;

9.10. departamentu, nodarbināto vai iestādi, ar kuru saskaņojams līguma projekts vai šo iekšējo noteikumu 10., 11. vai 12. punktā minētais dokuments;

9.11. citu būtisku informāciju;

9.12. uzziņas sagatavotāju, tā tālruņa numuru un elektroniskā pasta adresi.

 

10. Ja vadības komiteja pieņem lēmumu izstrādāt deleģēšanas līguma projektu, divu nedēļu laikā pēc vadības komitejas lēmuma pieņemšanas atbildīgā amatpersona sagatavo Valsts pārvaldes iekārtas likuma 45. panta pirmajā daļā paredzēto lēmuma projektu par ministrijas kompetencē esoša pārvaldes uzdevuma deleģēšanu.

 

11. Ja vadības komiteja pieņem lēmumu izstrādāt līdzdarbības līguma projektu, divu nedēļu laikā pēc vadības komitejas lēmuma pieņemšanas atbildīgā amatpersona sagatavo ziņojumu ministram par nodomu slēgt līdzdarbības līgumu. Ziņojumā ietver Ministru kabineta 2014. gada 17. jūnija noteikumu Nr. 317 “Kārtība, kādā tiešās pārvaldes iestādes slēdz un publisko līdzdarbības līgumus, kā arī piešķir valsts budžeta finansējumu privātpersonām valsts pārvaldes uzdevumu veikšanai un uzrauga piešķirtā finansējuma izlietojumu” (turpmāk – Līdzdarbības līgumu noteikumi) 7. punktā minēto informāciju.

 

12. Ja vadības komiteja pieņem lēmumu izstrādāt sadarbības līguma vai starpresoru vienošanās projektu, divu nedēļu laikā pēc vadības komitejas lēmuma pieņemšanas atbildīgā amatpersona sagatavo ministrijas vēstules projektu sadarbības līguma vai starpresoru vienošanās dalībniekam ar ierosinājumu sadarboties.

 

13. Ja līguma dalībnieks atsaka slēgt sadarbības līgumu vai starpresoru vienošanos, divu nedēļu laikā no atteikuma saņemšanas ministrijā atbildīgā amatpersona iesniedz valsts sekretāram ar Juridisko departamentu saskaņotu uzziņu par ministrijas turpmāko rīcību.

 

III. Ministrijas līdzdarbības vai deleģēšanas līguma dalībnieka atlase

14. Pamatojoties uz ministra rezolūciju par līdzdarbības līguma slēgšanu, atbildīgā amatpersona nosūta Administratīvajam departamentam publicēšanai ministrijas mājaslapā Līdzdarbības līgumu noteikumu 7. punktā minēto informāciju par nodomu slēgt līdzdarbības līgumu.

 

15. Ja paredzamā līdzdarbības līguma līgumcena nepārsniedz 14 228 euro, atbildīgā amatpersona noskaidro potenciālos līdzdarbības līguma slēdzējus un sagatavo ministrijas vēstules projektu ar uzaicinājumu potenciālajiem līdzdarbības līguma slēdzējiem iesniegt pieteikumu līdzdarbības līguma slēgšanai (turpmāk – pieteikums). Vēstules projektā norāda termiņu pieteikuma iesniegšanai un nepieciešamos rādītājus, kas apliecina privātpersonas spēju un kompetenci veikt pārvaldes uzdevumu.

 

16. Piecu darbdienu laikā pēc pieteikuma iesniegšanas termiņa beigām atbildīgā amatpersona apkopo saņemtos pieteikumus un nodod izvērtēšanai valsts sekretāram, viņa norīkotam nodarbinātajam vai ministrijas izveidotai vērtēšanas komisijai.

 

17. Vērtēšanas komisiju, kas rīkojumā noteiktā termiņā sniedz atzinumu par atbilstošāko privātpersonu līdzdarbības līguma slēgšanai, izveido, iekļaujot tajā ne mazāk kā trīs ministrijas nodarbinātos, ja pastāv vismaz viens no šādiem nosacījumiem:

17.1. paredzamais līdzdarbības līguma termiņš pārsniedz vienu gadu;

17.2. līdzdarbības līgums paredz piešķirt privātpersonai valsts budžeta finansējumu;

17.3. līdzdarbības līguma priekšmets skar vairāku ministrijas departamentu kompetencē esošus jautājumus;

17.4. tas nepieciešams objektīvai, efektīvai, kvalitatīvai vai savlaicīgai pieteikumu izvērtēšanai.

 

18. Ja paredzamā līdzdarbības līguma līgumcena pārsniedz 14 228 euro, ar valsts sekretāra rīkojumu izveido konkursa komisiju. Konkursa komisija izstrādā konkursa nolikumu, tostarp līdzdarbības līguma projektu, un sagatavo paziņojumu par konkursa rīkošanu publicēšanai oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” un vismaz vienā konkursa komisijas noteiktā laikrakstā, kā arī ministrijas mājaslapā. Konkursa komisijas sēdes protokolā norāda pamatojumu laikraksta izvēlei.

 

19. Konkursa komisijas vadītāja noteikts konkursa komisijas loceklis nodrošina šo iekšējo noteikumu 18. punktā minētā paziņojuma nosūtīšanu publicēšanai. Sūtot paziņojumu Administratīvajam departamentam publicēšanai ministrijas mājaslapā, komisijas loceklis pievieno tam konkursa nolikumu. Komisijas loceklis nodrošina konkursa nolikuma publisku pieejamību ministrijā.

 

20. Līdzdarbības līgumu noteikumu 17. vai 18. punktā minētajā gadījumā atbildīgā amatpersona sagatavo valsts sekretāram adresētu ziņojumu ar priekšlikumu par turpmāko rīcību.

 

21. Līdzdarbības līgumu noteikumu 18. punktā minētajā gadījumā valsts sekretārs var izvēlēties privātpersonu pārvaldes uzdevuma veikšanai un pēc saskaņošanas ar ministru uzdod atbildīgajai amatpersonai sagatavot šo iekšējo noteikumu 15. punktā minēto vēstules projektu.

 

22. Pēc pieteikumu izvērtēšanas atbildīgā amatpersona paziņo ministrijas lēmumu privātpersonām, kas pieteikušās līdzdarbības līguma slēgšanai.

 

23. Ja Valsts pārvaldes iekārtas likuma 45. panta pirmajā daļā noteiktajā kārtībā pieņemtajā lēmumā nav norādīts deleģēšanas līguma dalībnieks, atbildīgā amatpersona rīkojas šo iekšējo noteikumu 15., 16., 20., 21. un 22. punktā noteiktajā kārtībā. Ja deleģētā valsts pārvaldes uzdevuma veikšanai paredzēts piešķirt privātpersonai valsts budžeta finansējumu, atbildīgā amatpersona nodrošina Līdzdarbības līgumu noteikumu VII nodaļā budžeta iestādei noteikto prasību īstenošanu.

 

IV. Līguma projekta izstrāde ministrijā

24. Ja ārējā normatīvajā aktā nav noteikts cits termiņš, divu mēnešu laikā no dienas, kad ministrijā saņemta līguma dalībnieka piekrišana sadarboties vai pieņemts lēmums slēgt līgumu ar līguma dalībnieku, atbildīgā amatpersona sadarbībā ar Juridisko departamentu izstrādā līguma projektu.

 

25. Ja saņemts attiecīgs atbildīgās amatpersonas lūgums, departaments, nodarbinātais vai iestāde sniedz atbildīgajai amatpersonai līguma projekta izstrādei nepieciešamo informāciju.

 

26. Izstrādāto līguma projektu atbildīgā amatpersona nosūta saskaņošanai vadības komitejas lēmumā norādītajam departamentam, nodarbinātajam vai iestādei, nosakot termiņu, kas nav īsāks par piecām darbdienām.

 

27. Šo iekšējo noteikumu 26. punktā minētais departaments, nodarbinātais vai iestāde izvērtē līguma projektu atbilstoši savai kompetencei un ministrijas iekšējos normatīvajos aktos ministrijas iekšējo normatīvo aktu saskaņošanas jomā noteiktajā kārtībā sniedz atbildīgajai amatpersonai atzinumu par līguma projektu.

 

28. Vienas darbdienas laikā pēc līguma projekta saskaņošanas ar vadības komitejas lēmumā norādīto departamentu, nodarbināto vai iestādi atbildīgā amatpersona nosūta līguma projektu saskaņošanai ar līguma dalībnieku.

 

29. Ja līguma dalībnieks nesaskaņo līguma projektu, atbildīgā amatpersona sadarbībā ar Juridisko departamentu precizē līguma projektu atbilstoši tiem līguma dalībnieka iebildumiem, kuriem piekrīt, un precizēto līguma projektu saskaņo šo iekšējo noteikumu 26. un 27. punktā noteiktajā kārtībā.

 

30. Vienas darbdienas laikā pēc precizētā līguma projekta saskaņošanas ar vadības komitejas lēmumā norādīto departamentu, nodarbināto vai iestādi atbildīgā amatpersona to nosūta līguma dalībniekam atkārtotai saskaņošanai. Ja ministrija nepiekrīt līguma dalībnieka iebildumam, atbildīgā amatpersona pavadvēstulē norāda, kuram līguma dalībnieka iebildumam ministrija nepiekrīt, un pamatojumu.

 

31. Ja līguma dalībnieks atkārtoti nesaskaņo līguma projektu, valsts sekretārs pieņem vienu no šādiem lēmumiem:

31.1. vienoties ar līguma dalībnieku par tā iebildumiem, rīkojot sanāksmi;

31.2. izbeigt līguma slēgšanas procedūru (ja līguma slēgšanu ierosinājis ministrs, valsts sekretārs saskaņo lēmumu ar ministru).

 

32. Šo iekšējo noteikumu 31.1. apakšpunktā minētajā gadījumā atbildīgā amatpersona organizē sanāksmi.

 

33. Ja sanāksmē nevienojas ar līguma dalībnieku par tā iebildumiem, valsts sekretārs pieņem vienu no šādiem lēmumiem:

33.1. vērsties līguma dalībnieka augstākā iestādē ar aicinājumu izvērtēt līguma dalībnieka iebildumu pamatotību;

33.2. izbeigt līguma slēgšanas procedūru (ja līguma slēgšanu ierosinājis ministrs, valsts sekretārs saskaņo lēmumu ar ministru).

 

34. Ja ministrija vienojas ar līguma dalībnieku vai tā augstāku iestādi par līguma dalībnieka iebildumiem, atbildīgā amatpersona sadarbībā ar Juridisko departamentu precizē līguma projektu saskaņā ar vienošanos un precizēto līguma projektu saskaņo šo iekšējo noteikumu 26. un 27. punktā noteiktajā kārtībā.

 

35. Ja valsts sekretārs nolemj izbeigt līguma slēgšanas procedūru, atbildīgā amatpersona par to vienas darbdienas laikā informē līguma dalībnieku.

 

36. Pēc līguma projekta saskaņošanas ar līguma dalībnieku atbildīgā amatpersona sagatavo saskaņotā līguma projekta eksemplārus atbilstoši līguma dalībnieku skaitam. Ministrijas līguma projekta eksemplāru vizē šādā secībā:

36.1. atbildīgā amatpersona;

36.2. atbildīgās amatpersonas augstāka amatpersona;

36.3. Juridiskā departamenta direktors vai direktora vietnieks;

36.4. Finanšu departamenta direktors, ja līguma darbības nodrošināšanai nepieciešami finanšu līdzekļi vai līgums ietekmē ministrijas valdījumā vai lietojumā esošas mantas apjomu;

36.5. departamenta direktors, nodarbinātais vai iestādes vadītājs, kuram līguma projekts nosūtīts saskaņošanai saskaņā ar šo iekšējo noteikumu 26. punktu;

36.6. valsts sekretāra vietnieks, kura pakļautībā ir atbildīgā amatpersona.

 

37. Atbildīgā amatpersona 14 dienas pirms līdzdarbības līguma parakstīšanas nosūta Administratīvajam departamentam saskaņotu līdzdarbības līguma projektu kopā ar pamatojumu par privātpersonas izvēli publicēšanai ministrijas mājaslapā. Atbildīgā amatpersona nodrošina projekta un pamatojuma publisku pieejamību ministrijā.

 

V. Līguma parakstīšana, publiskošana un termiņa kontrole

38. Valsts sekretāra parakstītos līguma projekta eksemplārus atbildīgā amatpersona nosūta līguma dalībniekam parakstīšanai.

 

39. Administratīvā departamenta Kanceleja reģistrē saņemto parakstīto līgumu un tā elektronisku kopiju vienas darbdienas laikā nosūta atbildīgajai amatpersonai.

 

40. Atbildīgā amatpersona nosūta līguma elektronisku kopiju departamentam vai nodarbinātajam atbilstoši to kompetencei vienas darbdienas laikā pēc tās saņemšanas, kā arī nodrošina:

40.1. informācijas par deleģētajiem pārvaldes uzdevumiem un deleģēšanas līguma publicēšanu ministrijas mājaslapā Valsts pārvaldes iekārtas likuma 45. panta piektajā daļā noteiktajā termiņā;

40.2. līdzdarbības līguma publicēšanu oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” un ministrijas mājaslapā Līdzdarbības līgumu noteikumu 31. punktā noteiktajā termiņā;

40.3. šādas informācijas par noslēgto sadarbības līgumu vai starpresoru vienošanos publicēšanu ministrijas mājaslapā 10 dienu laikā pēc sadarbības līguma vai starpresoru vienošanās noslēgšanas:

40.3.1. dalībnieki;

40.3.2. sadarbības tiesiskais pamats;

40.3.3. funkcija vai uzdevums, kura īstenošanai sadarbība nepieciešama;

40.3.4. sadarbības priekšmeta apraksts;

40.3.5. maksa par sadarbību un ārējā normatīvā akta, kas to pamato, vienība;

40.3.6. paredzētais sadarbības ilgums;

40.3.7. ja sadarbība saistīta ar fiziskas personas datu apstrādi – precīzs fiziskas personas datu apjoms, to apstrādes mērķis un tiesiskais pamats;

40.3.8. valsts informācijas sistēmas, ko izmanto sadarbības nodrošināšanai;

40.3.9. cita būtiska informācija.

 

41. Ja līgums ir noslēgts uz noteiktu laiku, Administratīvā departamenta Kanceleja reģistrē Elektroniskajā dokumentu pārvaldības sistēmā līguma dokumentam datumu, līdz kuram līgums ir spēkā.

 

VI. Līguma slēgšana pēc citas institūcijas vai privātpersonas iniciatīvas

42. Ja ministrijā saņemts citas institūcijas vai privātpersonas ierosinājums slēgt līgumu, valsts sekretārs pieņem vienu no šādiem lēmumiem:

42.1. sākt līguma slēgšanas procedūru;

42.2. uzdot valsts sekretāra vietniekam vai departamenta direktoram atbilstoši kompetencei noteiktā termiņā iesniegt valsts sekretāram ziņojumu par līguma slēgšanas nepieciešamību.

 

43. Ja valsts sekretārs pieņem lēmumu sākt līguma slēgšanas procedūru, valsts sekretārs uzdod valsts sekretāra vietniekam vai departamenta direktoram sagatavot uzziņu vadības komitejai šo iekšējo noteikumu 9. punktā noteiktajā kārtībā. Uzziņas sagatavotājs konsultējas ar institūciju vai privātpersonu, kas ierosinājusi slēgt līgumu, par to, vai līguma projektu izstrādā ministrija vai institūcija vai privātpersona, kas ierosinājusi slēgt līgumu, un norāda šo informāciju uzziņā.

 

44. Šo iekšējo noteikumu 43. punktā noteikto prasību sagatavot uzziņu nepiemēro, ja saņemts sadarbības iestādes ierosinājums slēgt līgumu, kas saistīts ar ārvalstu finanšu instrumenta projekta īstenošanu.

 

45. Ja valsts sekretārs noraida citas institūcijas vai privātpersonas ierosinājumu slēgt līgumu, tas uzdod valsts sekretāra vietniekam vai departamenta direktoram atbilstoši kompetencei sagatavot atbildi institūcijai vai privātpersonai, kas ierosinājusi slēgt līgumu.

 

46. Ja līguma projektu izstrādā ministrijā, līguma projektu izstrādā un līgumu slēdz šo iekšējo noteikumu III un IV nodaļā noteiktajā kārtībā.

 

47. Ja līguma projektu izstrādā institūcija vai privātpersona, kas ierosinājusi slēgt līgumu, pēc līguma projekta saņemšanas ministrijā to nodod izskatīšanai šo iekšējo noteikumu 43. punktā minētajam valsts sekretāra vietniekam vai departamenta direktoram, kas nodrošina līguma projekta izvērtēšanu šo iekšējo noteikumu IV nodaļā noteiktajā kārtībā. Šādu līgumu slēdz šo iekšējo noteikumu V nodaļā noteiktajā kārtībā.

 

VII. Iestādes līguma vai ar to saistīto dokumentu izvērtēšana un publiskošana

48. Iestādes līguma izvērtēšanai piemēro ministrijas iekšējos normatīvajos aktos iestādes iekšējo normatīvo aktu saskaņošanas jomā noteikto kārtību, ciktāl šie iekšējie noteikumi nenosaka citādi. Ja iestādes līgums ir saistīts ar ārvalstu finanšu instrumenta projekta īstenošanu, Juridiskais departaments to papildus nosūta Projektu departamentam viedokļa sniegšanai.

 

49. Sūtot starpresoru vienošanās projektu ministrijai, iestāde pavadvēstulē norāda:

49.1. tiesību normu, kas paredz iestādei veikt funkciju vai uzdevumu, kura īstenošanai nepieciešams slēgt starpresoru vienošanos;

49.2. starpresoru vienošanās slēgšanas nepieciešamības pamatojumu;

49.3. informāciju par starpresoru vienošanās darbības nodrošināšanai nepieciešamiem finanšu līdzekļiem;

49.4. ja projektā paredzēta maksa par iestāžu sadarbību – tiesību normu, kas to pamato;

49.5. citu būtisku informāciju (piemēram, izņēmumi no vispārīgā starpresoru vienošanās regulējuma, personas datu apstrādes detalizēts pamatojums).

 

50. Iesniegumā par nodomu slēgt līdzdarbības līgumu iestāde norāda Līdzdarbības līgumu noteikumu 7. punktā minēto informāciju.

 

51. Vienas darbdienas laikā pēc šo iekšējo noteikumu 49. vai 50. punktā minētā dokumenta reģistrēšanas Administratīvā departamenta Kanceleja nosūta tā elektronisku kopiju Juridiskajam departamentam.

 

52. Par iestādes kompetencē esoša pārvaldes uzdevuma deleģēšanu iestāde sagatavo Valsts pārvaldes iekārtas likuma 45. panta pirmajā daļā minētā lēmuma projektu un nosūta to ministrijai. Sūtot lēmuma projektu ministrijai, iestāde pavadvēstulē norāda:

52.1. tiesību normu, kas paredz iestādei veikt uzdevumu, kura īstenošanai nepieciešams slēgt deleģēšanas līgumu;

52.2. deleģēšanas līguma slēgšanas nepieciešamības pamatojumu;

52.3. informāciju par deleģēšanas līguma darbības nodrošināšanai nepieciešamiem finanšu līdzekļiem.

 

53. Sūtot ministrijai līguma vai Valsts pārvaldes iekārtas likuma 45. panta pirmajā daļā minētā lēmuma grozījumu projektu, iestāde nosūta arī spēkā esošo līgumu vai lēmumu un tā grozījumus.

 

54. Ministru kabineta lēmuma projektu par iestādes kompetencē esoša pārvaldes uzdevuma deleģēšanu sagatavo un virza ministrijas iekšējos normatīvajos aktos tiesību aktu projektu aprites jomā noteiktajā kārtībā.

 

55. Iestāde publicē šo iekšējo noteikumu 40.3. apakšpunktā norādīto informāciju iestādes mājaslapā 10 dienu laikā pēc sadarbības līguma vai starpresoru vienošanās noslēgšanas.

 

VIII. Valsts budžeta finansējuma izlietojuma uzraudzība un kontrole

56. Norēķinu veikšanu un piešķirtā valsts budžeta finansējuma izlietojumu atbilstoši ministrijas līdzdarbības vai deleģēšanas līgumā paredzētajiem mērķiem, sasniegtajiem rezultātiem un rezultatīvajiem rādītājiem uzrauga un kontrolē atbildīgā amatpersona, ja līgumā vai ministra vai valsts sekretāra rīkojumā nav noteikta cita par līguma izpildes kontroli atbildīgā persona (turpmāk – atbildīgais nodarbinātais).

 

57. Līdzdarbības līgumu noteikumu 45. punktā minētajā gadījumā atbildīgais nodarbinātais sagatavo valsts sekretāra lēmuma projektu un saskaņo to šo iekšējo noteikumu 36. punktā minētajā kārtībā.

58. Atbildīgais nodarbinātais sagatavo kopsavilkumu par deleģētā valsts pārvaldes uzdevuma izpildi vai kopsavilkumu par deleģētā valsts pārvaldes uzdevuma izpildes gaitu iepriekšējā saimnieciskajā gadā (turpmāk – kopsavilkums) 10 darbdienas pirms Līdzdarbības līgumu noteikumu 46. vai 47. punktā noteiktā termiņa beigām.

 

59. Atbildīgais nodarbinātais saskaņo kopsavilkumu šo iekšējo noteikumu 36. punktā minētajā kārtībā un nosūta to Administratīvajam departamentam publicēšanai ministrijas mājaslapā.

 

IX. Noslēguma jautājumi

60. Atzīt par spēku zaudējušiem ministrijas 2012. gada 15. novembra iekšējos noteikumus Nr. 1-2/22 “Publisko tiesību līgumu un starpresoru vienošanos izstrādes un saskaņošanas kārtība”.

 

61. Līguma projektu vai citu ar līgumu saistītu dokumentu, kas ministrijā saņemts līdz šo iekšējo noteikumu spēkā stāšanās, izskata ministrijas 2012. gada 15. novembra iekšējos noteikumos Nr. 1-2/22 “Publisko tiesību līgumu un starpresoru vienošanās izstrādes un saskaņošanas kārtība” noteiktajā kārtībā.

 

62. Iekšējie noteikumi stājas spēkā 2017. gada 1. martā.

 

 

Tieslietu ministrs                                                                                                Dzintars Rasnačs

 

 

Nosūtīšanas uzdevums:

Oriģināls: Kancelejā.

Elektroniski: tmvisi@tm.gov.lviestvaditaji@tm.gov.lv.