- 17. un 18.oktobrī, viesnīcā "Radisson Blu Daugava", Rīgā starptautiskā konferencē “Personāls. Programma. Klients” Ieslodzījuma vietu pārvaldes, Valsts probācijas dienesta, Labklājības ministrijas un Tieslietu ministrijas pārstāvji (kopumā 137 dalībnieki) diskutēja par ieslodzīto personu resocializācijas efektivitātes jautājumiem. Konferences dalībniekiem tika prezentēts ESF projekta veikums resocializācijas sistēmas attīstībā, sniegta aktuāla informācija par resocializācijas programmu efektivitātes pamatprincipiem, akcentēta resocializācijas darbinieka loma rehabilitējošās vides veidošanā.
- Aizvadītā gada 4.ceturksnī turpinājās darbs, sistematizējot no datu bāzēm izgūtos datus, tādējādi pilnveidojot Ieslodzījumu vietu pārvaldes instrumenta pilotversiju riska un vajadzību novērtēšanai notiesātajiem vīriešiem. Uzsākta datu matricas veidošana. Darbs tika turpināts arī pie riska un vajadzību novērtēšanas notiesātajām sievietēm. 2020.gada 1.ceturksnī paredzēts veikt pētījumu par recidīvu prognozējošiem statiskiem un dinamiskiem riska faktoriem, lai, balstoties uz pētījuma rezultātiem, izstrādātu recidīva riska statisko un dinamisko faktoru novērtēšanas skalas.
- Oktobrī notika piecu dienu seminārs Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām un darbiniekiem, kas ir izraudzīti par potenciāliem pilnveidotās motivācijas programmas ieslodzīto personu resocializācijas aktualizēšanai un veicināšanai vadītājiem. Šī ir jau otrā Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbinieku un amatpersonu grupa, kuras dalībnieki tika sagatavoti darbam ar pilnveidoto motivācijas programmu “Pārmaiņām Jā!”. 2020.gada februārī-martā ir plānota viena kovīzija Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbiniekiem, kurus apmācīja darbam ar pilnveidoto motivācijas programmu.
- No 20. līdz 22.novembrim Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas un darbinieki pieredzes apmaiņas vizītē apmeklēja Zviedriju. Tiekoties ar Zviedrijas Kriminālpārvaldes Ieslodzījuma vietu un probācijas dienesta un personāla apmācības akadēmijas vadības pārstāvjiem, kā arī, apmeklējot slēgta tipa cietumu Kumlā, brauciena dalībnieki iepazinās ar zviedru kolēģu pieredzi apmācību sistēmas organizēšanā, kas nodrošina kvalitatīvu darbinieku sagatavošanu, kā arī iepazinās ar Zviedrijas korekcijas sistēmu kopumā un atsevišķu ieslodzījuma vietu darbību. Paredzēts, pilnveidojot Ieslodzījuma vietu pārvaldes personāla mācību programmas, papildināt tās ar tēmām, kas kaimiņvalstī tiek sekmīgi īstenotas, tai skaitā, kā kontaktēties ar ieslodzītajiem, kādas ir saskarsmes īpatnības.
- Decembrī 23 Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbinieki piedalījās mācību seminārā par divu jaunu, projekta ietvaros izstrādātu instrumentu izmantošanu darbā: suicidālās uzvedības riska skrīningu un suicidālās uzvedības riska padziļinātā novērtējuma protokolu. 2020.gada februārī – martā plānots semināra turpinājums – divu dienu mācības.
- Uzsākot Ieslodzījuma vietu pārvaldē ieviest Kanādas korekcijas iestāžu sistēmā aprobēto vardarbīgu notiesāto, kā arī vardarbīgu dzimumnoziedznieku diagnostikas un intervences kompleksu, oktobrī un novembrī tika sarīkoti pieci semināri, ko kopumā apmeklēja 134 dalībnieki. Nodarbības vadīja programmas autori – Odrija Gordone (Kanāda) un Stīvens Vongs (Austrālija/Kanāda). Viņi iepazīstināja IeVP amatpersonas un darbiniekus ar Kanādā izstrādātajiem instrumentiem un programmu, vardarbības riska skalu (Violence Risk Scale, VRS), vardarbības riska skalu dzimumnoziedzniekiem (Violence Risk Scale – sexual offender version, VRS-SO),kā arī sociālās uzvedības korekcijas programmu vardarbības mazināšanai.
- Oktobrī un novembrī, sadarbībā ar fonda PLECS lektoriem, tika organizēts un divām Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbinieku grupām novadīts nodarbību cikls “Vecāku prasmju programmas” vadīšanas prasmju apguvei. Piecos ievadsemināros dalībniekus iepazīstināja ar vecāku pamatprasmēm, traumu ietekmi uz bērna dzīvi un attīstības vecumposmiem, kā arī to, kā kļūt par kompetentu aprūpētāju emocionāli traumētiem bērniem.
- gada 4.ceturksnī tika noorganizētas 50 grupu supervīzijas Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Valsts probācijas dienesta darbiniekiem un 211 individuālās supervīzijas Valsts probācijas dienesta darbiniekiem.
Informāciju sagatavoja projekta informatīvo pasākumu koordinatore Maruta Bukleviča.
* Ieslodzījuma vietu pārvalde, sadarbībā ar Valsts probācijas dienestu, 2016. gada 9. decembrī ir parakstījusi vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) un īsteno projektu Nr. 9.1.3.0/16/I/001 "Resocializācijas sistēmas efektivitātes paaugstināšana". Aprakstītās apakšdarbības 2019.gada 4.ceturksnī: 1.2.4., 1.3.1., 1.3.2., 1.5.2., 1.5.3., 2.1., 4.1.3., 4.1.4., 4.2.5.,4.2.6.,4.2.7.,4.2.8.,4.2.9.,4.3.2.